Достапни линкови

Багдад: Најмалку две лица загинаа во самоубиствен напад со автомобил бомба


Најмалку две лица загинале, а 5-мина биле повредени при денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба во Зелената Зона во Багдад. До експлозијата дошло во близина на Иранската амбасада, во момент кога таму минувала ирачка полициска патрола.
XS
SM
MD
LG