Достапни линкови

Техеран: Иран не се плаши од Советот за безбедност на ОН


Иран објави дека не е вознемирен од можното поднесување на иранската нуклеарна програма за разгледување од Советот за безбедност на ООН. Советот за безбедност не не плаши, но тоа е некоректен метод, изјави на денешната прес конференција, портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Хамид Реза Асефи.
XS
SM
MD
LG