Достапни линкови

Вашингтон: Процесот на преговори за статусот на Косово ќе продолжи и покрај смртта на Ругова


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека процесот на преговори за идниот статус на Косово ќе продолжи и покрај смртта на косовскиот претседател Ибрахим Ругова. Според зборовите на Рајс, "Соединетите Држави со сите луѓе на Косово ќе продолжи да работи на изградбата на општество засновано на принципите на демократијата, човековите права и меѓуетничката толеранција.
XS
SM
MD
LG