Достапни линкови

Пакистан: Продолжуваат протестите против американскиот воздушен напад од минатата недела


Во Пакистан продолжуваат протестите против американскиот воздушен напад врз едно село во минатата недела, во кој загинаа 18 лица. Околу 5000 демонстранти денска извикувале слогани како што се Да живее Осама бин Ладен! Пакистанските власти соопштија дека таков напад не смее да се случи уште еднаш и оти истрагата не пронашла докази дека има припадници на Ал Каида меѓу убиените.
XS
SM
MD
LG