Достапни линкови

Дијарбакир: Нјамалку девет загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку девет лица загинале во Турција во денешното уривање на една лавина врз автобус со патници, јавуваат агенциите. Несреќата во која имало и седумнаесет повредени се случила кај градот Дијарбакир во југоисточна Турција.
XS
SM
MD
LG