Достапни линкови

Техеран: Советот за безбедност на ОН би можел да усвои мерка против Иран


Советот за безбедност на Обединетите Нации би можел да усвои мерки против Иран, како што е изолација, со цел да биде принуден да ја запре нуклеарната програма, изјави американскиот амбасадор во Меѓународната агенција за атомска енергија Грегори Шулте. Тој оцени дека доколку меѓународната заедница биде единствена, има шанси за успех, наведувајки дека засега не се размислува за воена опција.
XS
SM
MD
LG