Достапни линкови

Москва: Уште седум загинати од студ


Уште 7 луѓе умреле од студ во Москва во измината ноќ, каде што температурата веќе неколку дена е над минус 20 степени целзиусови. Според московските служби за итна помош, уште 22 лица биле пренесени во болница. Од октомври досега во Москва над 120 луѓе умреле од студ, најголемиот дел од нив бездомници.
XS
SM
MD
LG