Достапни линкови

Кашмир: Најмалку 50 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 50 лица загинале, а 15 биле тешко повредени кога еден автобус излетал од патот во индискиот дел на Кашмир, соопшти полицијата. Во автобусот имало 70 патници.
XS
SM
MD
LG