Достапни линкови

Сирија: Посета на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска престојува во посета на Сирија. До оваа посета доаѓа во моментот кога и Иран и Сирија се соочуваат со растечки меѓународен притисок. Сирија поради одбивањето да соработува во истрагата за убиството на поранешниот либански премиер Харири, а Иран за неговата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG