Достапни линкови

Москва: Поларни температури во Русија веќе неколку дена


Русија веќе неколку дена се соочува со поларни темпертури. Во Москва во текот на изминатата ноќ биле регистрирани триесет и еден степен под нулата. Студеното време предизвика низа дефекти во снабдувањето на граѓаните со вода и струја. Московската итна помош соопшти дека во изминативе дваесет и четири часа од студеното време умреле седум луѓе.
XS
SM
MD
LG