Достапни линкови

Москва: Најмалку десет лица загинати од студ


Во Москва во текот на изминатата ноќ беа забележани минуст триесет степени под нулата, најниска температура годинава во рускиот главен град. Најмалку десет луѓе замрзнале или пак биле пренесени во болница. Градските власти најавија мерки за справување со студеното време кое, според метеоролзите, ќе потрае и во наредните денови.
XS
SM
MD
LG