Достапни линкови

Багдад: Најмалку десетмина загинати во вооружен напад


Ирачката полиција соопшти дека во денешнмиот оружен напад во Багдад загинале најмалку десет луѓе. Не се соопштени други детали за нападот. Во меѓувреме киднаперите кои во заложништво ја држат американската новинарка Џил Керол се заканија дека ќе ја убијат доколку вио наредниве седумдесетина часови американските сили не ги ослобат одф затвор ирачките жени.
XS
SM
MD
LG