Достапни линкови

Атина: Шверц со цигари


Грчката полиција запленила три камиони со кримчарени цигари и притоа уапсила три лица. Агенциите јавуваат дека станува збор за двајца грци и за еден државјанин на Македонија. Акцијата била изведена во близина на Солун каде што, според упатените, цигарите од грчко производство илегално повторно влегувале во земјата од Романија.
XS
SM
MD
LG