Достапни линкови

Сремска Митровица: Тројца македонски граѓани загинати во автобуска несреќа


Автобус на релацијата Љубљана Скопје синоќа слетал од автопатот кај Сремска Митровица, јавуваат српските медиуми. Во несреќата, според претставници на спасувачките екипи, имало тројца загинати. Станува збор за еден жител на Штип и за двајца жители Тетово. Во несреќата имало и четитринаесетина повредени кои биле пренесени во болницата во Сремска Митровица. Се уште не се соопштени причините за слетувањето на автобусот кој инаку бил на туристичката агенција Хисар од Скопје.
XS
SM
MD
LG