Достапни линкови

Бишек: Побарани 50 милиони долари за американската база во Киргистан


Киргистан соопшти дека бара од Соединетите Држави околу 50 милиони долари годишно за американската база кај Бишкек. Не е познато колку плаќаше досега Вашингтон за базата што ја користи уште од 2001-ва година, како подршка за операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG