Достапни линкови

Вашингтон: Предупредување за можност за употреба на оружје за масовно уништување


Координаторот за анти-тероризам во американскиот Стејт Департмент, Хенри Крумптон оцени дека е многу голема веројатноста некоја терористичка група да употреби оружје за масовно уништување. Тој во интервјуто за Дејли Телеграф изјави дека терористички напад со такво оружје е прашање на време.
XS
SM
MD
LG