Достапни линкови

Каиро: Средба Чејни-Мубарак


Американскиот потпретседател Дик Чејни денеска во Каиро разговараше со египетскиот претседател Хосни Мубарак. Според египетските медиуми, теми биле ситуацијата во Ирак и израелско – палестинскиот конфликт. Чејни попладне ќе ја посети и Саудиска Арабија, а потоа ќе замине и за Кувајт.
XS
SM
MD
LG