Достапни линкови

Романија: Седум рудари загинале, а пет се повредени во експлозија на гас


Седум рудари загинале, а пет се повредени во експлозија на гас во рудник во југозападна Романија. Тројца од повредените, како што е соопштено биле во тешка здравствена ситуација.
XS
SM
MD
LG