Достапни линкови

Женева: Рош подготвен да ја зголеми донацијата на Тамифлу


Швајцарската фармацевтска компанија Рош соопшти дека е подготвена дам ја зголеми донацијата на лекот против птичјиот грип тамифлу. Оваа компанијата, како што се наведува, досега и дала триесет милиони капсули од овој лек на Светската здравствена организација.
XS
SM
MD
LG