Достапни линкови

Мека: Идентификација на загинатите во стампедото


Семејствата ја почнаа идентификацијата на загинатите од вчерашното стампедо на муслиманските аџии во Саудиска Арабија. Во несреќата што се случи во близина на Мека загинаа над триста и пеесет луѓе. Ова е најголема трагедија на аџилаците во Саудиска Арабија во изминативе десет години.
XS
SM
MD
LG