Достапни линкови

Вашингтон: Ангела Меркел во официјална посета на САД


Германскиот канцелар Ангела Меркел пристигна во Вашингтон на нејзината прва посета на Соединетите Држави откако дојде на функцијата пред два месеца. Во текот на денов таа ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш. Разговорите се очекува да бидат посветени на ситуацијата во Ирак и на најновите тензии околу иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG