Достапни линкови

Сиднеј: Конференција за глобалното затоплување


Соединетите Држави и Австралија на конференцијата во Сиднеј против глобалното затоплување ветија над сто милиони долари за Азиско - пацифичкиот план за кретење на емисијата на таканаречените зелени гасови. Австралија во следните пет години ќе инвестира 75 милиони во промоција на нови технологии за чиста и обновлива технологија, а американскиот претседател Џорџ Буш ќе побара од буџетот за 2007 за партнерската работа да се одвојат 45 милиони долари.
XS
SM
MD
LG