Достапни линкови

Тбилиси: Пресуда за лицето што предизвика инцидент за време на говорот на Буш


Денеска треба да му биде изречена пресудата на Владимир Арутинијан кој во мај минатата година фрли граната за време на говорот на американскиот претседател Џорџ Буш во Тбилиси. Граната на 30 метра од Буш не експлодираше. Арутинијан е обвинет за обид за убиство.
XS
SM
MD
LG