Достапни линкови

Подгорица: Црвенковски ќе го отвори македонскиот конзулат


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски, кој е во посета на Црна Гора, денеска ќе го отвори македонскиот генерален конзулат во Подгорица. Црвенковски ќе разговара со неговиот црногорски колега Филип Вујановиќ, а ќе оствари средби и со премиерот Мило Ѓукановиќ како и со претседателот на парламентот Ранко Кривокапиќ.
XS
SM
MD
LG