Достапни линкови

Казахстан: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска престојува во Казахстан на инаугурацијата на претседателот Нурсултан Назарбаев, кој доби уште еден 7 годишен мандат на функцијата. Предвидено е Путин да оствари средба со украинскиот претседател Виктор Јушченко, на која ќе се разговара за проблемите со снабдувањето на Украина со руски гас.
XS
SM
MD
LG