Достапни линкови

Сеул: Ким Јонг Ил можеби во посета на Кина


Воените разузнавачки служби на Јужна Кореја соопштија дека претседателот на Северна Кореја Ким Јонг Ил можеби е во посета на Кина. Медиумите во Кина и во Северна Кореја не јавуваат ништо за евентуалната посета на претседателот Ил, кој многу ретко патува во странство.
XS
SM
MD
LG