Достапни линкови

Индонезија: Смртен случај поради заразеност со птичји грип


Индонезиското министерство за здравство денеска соопшти дека тестовите покажале оти лицето што пред неколку дена починало во таа земја, било заразено од птичји грип. Станува збор за дванаесета жртва на овој вирус во Индонезија. Во Југоисточна Азија досега од птичјиот грип загинале над седумдесет луѓе.
XS
SM
MD
LG