Достапни линкови

Иран: Се урнал авион на Иранската револуционерна гарда


Авионот на Иранската револуционерна гарда се урнал во северозападниот дел на земјата. Агенциите јавуваат дека притоа загинале сите тринаесет членови на екипажот во авионот.
XS
SM
MD
LG