Достапни линкови

Подгорица: Бранко Црвенковски во посета на Црна Гора


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски од денеска е во дводневна посета на Црна Гора како дел од неговите редовни средби со шефовите на државите во регионот. За време на посетата претседателот Црвенковски ќе го отвори Генералниот конзулат на Македонија во Подгорица.
XS
SM
MD
LG