Достапни линкови

Индија: 116 лица загинале од студ


116 ЛИЦА, ПОВЕЌЕТО БЕЗДОМНИЦИ ПОЧИНАЛЕ ОД СТУД И НИСКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ КОИ ЈА ЗАФАТИЈА СЕВЕРНА ИНДИЈА, СООПШТИ ПОЛИЦИЈАТА. МЕТЕОРОЛОЗИТЕ СООПШТИЈА ДЕКА ИЗМИНАТАТА НОЌ ГЛАВНИОТ ГРАД НА ИНДИЈА ЊУ ДЕЛХИ ЈА ДОСТИГНА НАЈНИСКИСКАТА ТЕМПЕРАТУРА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 70 ГОДИНИ. СО СЕДУМ СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ ПОД НОРМАЛНАТА ОВА Е НАЈНИСКА ТЕМПЕРАТУРА ВО ИНДИЈА ИЗМЕРЕНА ОД 1935 ГОДИНА.
XS
SM
MD
LG