Достапни линкови

Таџикистан: 13 деца загинале во пожар


ТРИНАЕСЕТ ДЕЦА ЗАГИНАЛЕ ВО ПОЖАРОТ ШТО ГО ЗАФАТИЛ ЕДЕН ИНТЕРНАТ ЗА ДЕЦА СО МЕНТАЛЕН ХЕНДИКЕП ВО ТАЏИКИСТАН. ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ПЕТ ДЕЦА СЕ СМЕТААТ ЗА ИСЧЕЗНАТИ. ПОЖАРОТ ИЗБУВНАЛ ПО ПОЛНОЌ, А ПРИЧИНИТЕ ЗА НЕСРЕЌАТА СЕ УШТЕ НЕ СЕ ЗНААТ. ВО ИНТЕРНАТОТ ИМАЛО СТОТИНА ЛИЦА.
XS
SM
MD
LG