Достапни линкови

Багдад: Киднапирана американска новинарка


Една американска новинарка денеска била киднапирана во Ирак, а нејзиниот преведувач бил убиен. Според ирачката полиција, до инцидентот дошло во областа Адел, во западниот дел на Багдад. Не е соопштен идентитетот на новинарката, ниту пак за кој медиум работела.
XS
SM
MD
LG