Достапни линкови

Пакистан: Загинати осум припадници на безбедносните сили


Пакистанските власти соопштија дека 8-мина припадници на безбедносните сили загинале при нападот на милитантите врз еден контролен пункт во близина на границата со Авганистан. Пакистан распореди илјадници војници на границата со Авганистан со цел да ги спречи активностите на талибанците и на припадниците на Ал Каида да дејствуваат во пограничниот регион.
XS
SM
MD
LG