Достапни линкови

Дагестан: Руските сили ја продолжуваат борбата со милитантите


Руските сили ги продолжуваат борбите со милитантите во Унсукулск – Република Дагестан, јавија руските медиуми. Според министерството за внатрешни работи еден руски војник загинал,а 6 се ранети. Се верува дека пет милитанти се убиени.
XS
SM
MD
LG