Достапни линкови

Пекинг: Кина ќе затвори над пет илјади рудници за јаглен од безбедносни причини


Кинеската влада соопшти дека ќе затвори над 5 илјади рудници за јаглен од безбедносни причини. Владата најави и други серија мерки за спречување на несреќите во кинеските рудници, во кои годишно загинуваат по околу 5 илјади рудари.
XS
SM
MD
LG