Достапни линкови

Карбала: Над 40 загинати во експлозија


Над 40 луѓе загинале при денешната експлозија во ирачкиот град Карбала. Според ирачките сили за безбедност, експлозијата ја предизвикал бомбаш самоубиец во близина на една шиитска џамија. Во вчерашниот бран насилства во Ирак загинаа над 50 луѓе.
XS
SM
MD
LG