Достапни линкови

Сарагоса: Експлозија на две помали бомби во хотел


Две помали бомби експлодираа денеска во близина на еден хотел во шпанскиот град Сарагоса, но никој не е повреден. Милитантната група ЕТА ја превзеде одговорноста, а претходно упатила и телефонско предупредување.
XS
SM
MD
LG