Достапни линкови

Бад Рајхенхал: Спасувачките екипи сеуште се обидуваат да стигнат до затрупаните


Спасувачките екипи се уште се обидуваат да стигнат до трите лица кои останале затрупани под урнатините на покривот на слата во германскиот град Бад Рајхенхал. Во несреќата која се случила во понеделникот загинаа најмалку дванаесет лица, многу од нив деца.
XS
SM
MD
LG