Достапни линкови

Вирџинија: Само еден од 13-те рудари жив


Само еден од тринаесетте рудари кои од понеделникот беа заглавени во еден рудник во американската држава Западна Вирџинија е пронајден жив, но неговата состојба е многу тешка, јавуваат агенциите. Претходно беше соопштено дека во рудникот биле пронајдени дванаесет преживеани. Претставници на рудникот потоа изјавија дека тоа било резултат од погрешната интерпретација на извештаите што доаѓале од спасувачката екипа во рудникот.
XS
SM
MD
LG