Достапни линкови

Индонезија: 57 загинати во поплавите


Во Индонезија е соопштено дека бројот на жртвите од поплавите и лизгањето на земјиштето е пораснат на 57 лица. Околу 6 илјади лица останаа без покрив над главата, а спасувачите се уште не можат да стигнат до некопи погодени подрачја.
XS
SM
MD
LG