Достапни линкови

Баварија: 15 загинати во уривање на покрив на спортска сала


Се верува дека 15 луѓе, меѓу кои и 4 деца, загинаа по колапсот на покривот на центарот за лизгање во Бад Рајхенхал во германската држава Баварија. Операциите по други преживеани продолжуваат. Неофицијално се смета дека е можно е кровот да се урнал поради тешкиот и влажен снег и можните структурни дефекти на зградата која датира од 1970 тата година.
XS
SM
MD
LG