Достапни линкови

Вирџинија: Блокирани 13 рудари, спасувачките операции продолжуваат


Спасувачките операции продолжуваат во рудникот Саго во американската држава Вирџинија во кој се блокирани 13 рудари по експлозијата вчера наутро. Причината за експлозијата не е позната, а контакт со рударите, за кои се верува дека се 80 метри под земја, не воспоставен.
XS
SM
MD
LG