Достапни линкови

Бакуба: Петмина загинати во судир на бомбаш самоубиец и автобус


Бомбаш самоубиец со автомобил се судрил со автобус кој носел ирачки регрути во Бакуба при што загинале 5 од полицајците. Регрутите оделе на тренинг во Курдскиот северен регион.
XS
SM
MD
LG