Достапни линкови

Рафа: 200 палестински полицајци влегоа во владините канцеларии


Околу 200 палестински полицајци со пукотници влегоа во владини канцеларии во Рафа протестирајќи поради неуспехот на палестинската власт да се справи со растечкото безаконие во Газа. На инцидентот му претходеше убиство на полицаец од страна на банда во истиот град. На 25 јануари во Газа ќе бидат одржани парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG