Достапни линкови

Индонезија: 22 лица загинале во поплави


Од поплава и лизгање на земјиште во источна Јава загинале 22 лица, јавија агенциите. Во регионот оштетени се стотици домови. Поплавите се честа појава во тропска Индонезија.
XS
SM
MD
LG