Достапни линкови

Ван: Птичјиот грип не е причина за смртта на 14 годишно момче


Птичјиот грип не е причина за смрта на 14 годишното момче во турскиот град Ван, соопшто турското министерство за здравство. Момчето се разболело работејки на фарма со живина во облсата Догубајазит ви близина на границата со Ерменија и Иран. Пет други лица од овој регион се исто така тестирани од вирусот Ха Пет Ен Еден и резултатите од тројца се негативни. За другите двајца засега нема информација.
XS
SM
MD
LG