Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 25 загинати во лавина


Најмалку 25 лица загинаа при одрон на лавина во областа Кохистан во северозападниот дел на Пакистан, на 350 километри од Пешавар. Жртвите трагале по скапоцени камења, со кои е богат регионот на Кохистан.
XS
SM
MD
LG