Достапни линкови

Багдад: Четворица полицајци загинале во самоубистен бомбашки напад


Четворица ирачки полицајци загинале во денешниот самоубиствен бомбашки напад во Багдад. Нападот бил извршен во близина на зградата на ирачкото министерство за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG