Достапни линкови

Вашингтон: Санкции од САД за девет странски компании


Соединетите Држави воведоа санкции за 9 странски компании поради снабдување на Иран со воена опрема и технологија. Станува збор за компании од Кина, Индија и Австрија. Санкциите се базирани врз Актот за не ѓирење на оружје за Иран од 2000 тата година.
XS
SM
MD
LG