Достапни линкови

Вашингтон: Поздравена одлуката на полската влада да ги задрќи трупите во Ирак и догодина


Соединетите Држави ја поздравија одлуката на полската влада да ги задржи трупите во Ирак за уште една година. Одлуката треба да биде потврдена од претседателот, а се смета дека бројот на полските војници во Ирак ќе биде редуциран.
XS
SM
MD
LG